400 Bin TL’lik Soruya Ulaşan 90 Yaşındaki Yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster’de Fırtına Estirdi!

Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster her hafta izleyiciler tarafından ağır ilgi görüyor. Yarışmacılar, tüm heyecanıyla devam eden bilgi müsabakasında kendilerine sorulan sorulara gerçek karşılık vermek için uğraş etti. Kenan …

10.04.2023
235
400 Bin TL’lik Soruya Ulaşan 90 Yaşındaki Yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster’de Fırtına Estirdi!

Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster her hafta izleyiciler tarafından ağır ilgi görüyor. Yarışmacılar, tüm heyecanıyla devam eden bilgi müsabakasında kendilerine sorulan sorulara gerçek yanıt vermek için uğraş etti. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği yarışın son bölümüne 90 yaşındaki Rana Özmutlu damga vurdu. Tüm naifliliğiyle izleyicilerin gönlünü fetheden yarışmacı 400 bin TL kıymetindeki soruyu açtırmayı başardı. 

Gelin detayları birlikte görelim…

Dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? müsabakası bizim ülkemizde de bir oldukça tanınan. Sevilen yarış 2 Ağustos 2011 tarihinden bu yana ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

Bir devir Kenan Işık, Haluk Bilgiler, Selçuk Usul, Murat Yıldırım üzere unutulmaz isimlerin de sunuculuğunu üstlendiği bilgi müsabakasının şimdiki sunucusu ise ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu.

Dikkat çeken sorularla izleyenleri ekranlara kilitleyen müsabaka Pazar günleri yayınlanıyor. Kim Milyoner Olmak İster müsabakasında bu hafta gündem olan isim Rana Özmutlu oldu.

Kendisinin 90 yaşında olduğunu söyleyen güler yüzlü yarışmacı hem bilgisiyle hem de sohbetiyle izleyenleri adeta mest etti.

Kim Milyoner Olmak İster’in hesabında yer alan bilgilere nazaran; Rana Özmutlu aslen Eskişehirli, 3 çocuk ve 6 torun sahibi. 2000 yılından beri haftanın 3 günü istekli olarak aerobik eğitmenliği yapan, Türk sanat müziği konserleri ve tiyatro oyunlarında da yer alan Rana Hanım, 10 yıl önce katıldığı koşu müsabakasında da müsabakayı bayanlarda birinci olarak bitirmiş.

Büyük mükafatı kazanırsa gereksinim sahiplerine akülü tekerlekli sandalye almak istediğini belirten Rana Hanım kendisine sorulan sorulara kendin emin bir biçimde karşılık vererek beğeni topladı.

Hikayeleriyle hem stüdyoyu hem de ekran başındakileri güldüren yarışmacı birinci barajı epey kolay bir halde geçmeyi başardı.

‘Hangi ünlü meydandaysanız Fransa’nın başkentindesinizdir?’ sorusunda ufak bir tereddüt yaşayan Özmutlu, seyirci joker hakkını kullanarak soruya hakikat karşılık verdi.

Yarışma başlarken sesli sorudan çekindiğini lisana getiren Rana Hanım iki şık ortasında kaldığı soruda kullandığı ‘yüzde 50’ joker hakkıyla bir üst soruyu görme hakkı kazandı.

30 bin TL kıymetindeki ikinci baraj sorusunda bir mühlet düşünen eğlenceli yarışmacı joker kullanmadan verdiği ‘kukumav’ karşılığıyla alkış topladı.

Sıradaki soruda telefon joker hakkını kullanmayı tercih eden Rana Hanım, bu soruya da yanlışsız karşılık vererek 50 bin liralıyı da garantiledi.

100 bin TL bedelindeki soruya ulaşan Rana Özmutlu verdiği ‘kaynana öcü, oğlu cici’ cevabıyla bir sonraki soruyu çarçabuk açtırdı.

200 bin TL’lik 10. soruyla karşılaşan Rana Hanım çift karşılık jokerini kullanma kararı aldı. Yarışmacı birinci yanıtı yanlıştı lakin ikinci karşılığıyla soruyu gerçek yanıtladı.

Rana Özmutlu Milyoner’de 400.000 lira bedelindeki; Hangi şair çocukluğunda Cihangir Camii’nin minaresinde ezan okumuştur? sorusuna cevap vermeme kararı aldı.

Yarışmadan çekilme kararı alan Rana hanım 200 bin liralık mükafatı kabul ederek Milyoner’e veda etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.