Akif dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler? Aktif dizisi Nerede Çekiliyor Nasıl izlerim?

13.05.2023
102
Akif dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler? Aktif dizisi Nerede Çekiliyor Nasıl izlerim?

Akif, Kirli Kedi tarafından yapımı, Selahattin Sancaklı tarafından yönetmenliği üstlenilen, senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Tacettin Girgin’in kaleme aldığı, başrollerini Fikret Kuşkan ve Özge Borak‘ın paylaştığı tarihî türdeki Türk yapımı mini internet dizisidir. Dizi, 7 Mayıs 2023 tarihinde 13 bölüm olarak tabii platformunda yayımlanmıştır.

Akif dizisinin Konusu Nedir?

Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan Akif dizisi için İzmit’te bulunan Seka film platosunda çekimler başladı. Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın, yapımcı ve senaristliğini ise Uğur Uzunok’un yaptığı, İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönemin öncesi ve sonrasını anlatacak dizinin kadrosunda Fikret Kuşkan ve Özge Borak gibi oyuncular yer alıyor.

Seka Film Platosunda, Mehmet Akif Ersoy’un hayatının önemli yıllarını konu alan ‘Akif’ isimli dizinin çekimleri sürüyor. Başrolde Fikret Kuşkan’ın yer aldığı dizi, TRT’nin dijital platformunda yayınlanacak. Şu anda 13 bölüm olarak planlanan dizide Fikret Kuşkan Mehmet Akif Ersoy’u, Özge Borak ise ünlü şairin eşi İsmet Hanım’ı canlandıracak.

Akif dizisi nerede ne zaman çekildi?

Dizinin çekimleri Ekim 2021’de başlamış olup Kasım 2021’de sona ermiştir. Çekimler, İzmit’te yapılmıştır.

İzmit’te bulunan Seka film platosunda, TRT için ünlü şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan ‘Akif’ isimli dizinin çekimleri sürüyor. Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın, yapımcı ve senaristliğini ise Uğur Uzunok’un yaptığı, İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönemin öncesi ve sonrasını anlatacak dizinin kadrosunda Fikret Kuşkan ve Özge Borak gibi oyuncular yer alıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.