Al Pacino ”The Godfather” Serisindeki En İyi Filmini Açıkladı: Favori Baba Filmi Hangisi?

Sinema tarihinin en başarılı yapımları arasında yer alan The Godfather serisi, hemen herkesin favori filmlerinden biri. Filmde Micheal Corleo’ya hayat veren Hollywood yıldızı Al Pacino, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda serinin en iyi …

23.04.2023
189
Al Pacino ”The Godfather” Serisindeki En İyi Filmini Açıkladı: Favori Baba Filmi Hangisi?

Sinema tarihinin en başarılı yapımları arasında yer alan The Godfather serisi, hemen herkesin favori filmlerinden biri. Filmde Micheal Corleo’ya hayat veren Hollywood yıldızı Al Pacino, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda serinin en iyi filmini açıkladı.

Beyaz perdenin gelmiş geçmiş en iyi filmleri arasında yer alan The Godfather serisi, yediden yetmişe geniş bir izleyici kitlesine sahip.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 0 DHIVKNvj

Mario Puzo’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve Francis Ford Coppola yönetmenliğinde çekilen üçlemenin ilki 1972 tarihinde vizyona girdi.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 1 4OkjQzge

Serinin ikinci filmi olan Baba II ise 1974 yılında vizyona girdi ve 6 dalda Oscar ödülü kazandı. Üçlemenin son filmi olan Baba III, 1990 yılında hayranlarıyla buluştu.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 2 NXsYdVXm

Filmde Micheal Corleo’ya hayat veren oyuncu Al Pacino, Hollywood Reporter’a verdiği röportajda serinin en iyi filmini açıkladı.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 3 Ydme2JTe

Ünlü isim ”Baba I daha eğlenceli. Baba II ise Coppola için kişisel bir çalışma niteliğinde. Baba I’i geçenlerde izledim, bir sahnede her zaman iki ya da üç şey aynı anda gerçekleşiyor. Her zaman hikayenin içindesiniz, ilerliyorsunuz. Bir sonraki sahnede ne olacağını bilmiyorsunuz, bu tam bir hikâye anlatıcılığı. Bu konuda üstüne yok.” diye belirtti.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 4 lsFSiydl

Ayrıca serinin ikinci filmiyle ilgili olarak da ”Baba II’de anlatım daha çizgisel hale geliyor. Daha farklı, kasvetli ve ağır ilerliyor. Fakat harika bir film olduğunu söylemeliyim.” yorumunda bulundu.

al pacino the godfather serisindeki en iyi filmini acikladi favori baba filmi hangisi 5 cSzOgm7H
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.