Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 55. kısım canlı izle! Alparslan son kısımda neler oldu? TRT 8 Mayıs canlı izle!

TRT 1’nin sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu bugün 55. kısmı ile ekranlara gelecek. Diziyi canlı izlemek isteyenler, Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 55. kısım canlı izle! Alparslan: Büyük Selçuklu son kısımda neler oldu? araştırması yapıyor. Pekala, Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izleme linki var mı? 8 Mayıs TRT 1 canlı izle!

10.05.2023
1.283
Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 55. kısım canlı izle! Alparslan son kısımda neler oldu? TRT 8 Mayıs canlı izle!

Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Sinema üretimi imzalı, direktörlüğünü Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı, birinci kısmı 8 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan tarihî ve kurgu çeşidindeki Türk televizyon dizisidir. Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! 8 Mayıs TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 55. kısım canlı izle! Alparslan: Büyük Selçuklu son kısımda neler oldu? TRT 1 canlı izle!

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU CANLI YAYIN NEREDEN İZLENİR?

Diziyi TRT 1 ekranlarından yahut TRT1’in resmi web sitesi üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU SON KISIMDA NELER OLDU?

Alparslan Akarag kampını fethedip çocukları da kurtardıktan sonra Fazluye ile savaşan Kavurd ve Merdan’ı durdurmak için hareketlenmiş lakin geç kalmıştı. Kale burçlarında Fazluye’nin cesedi asılıydı. Alparslan’a karşı gelip Fazluye’yi öldüren Kavurd ve Merdan’ın bu işten bir planla kurtulması, Alparslan’ı ikna etmesi gerek. Alparslan, Fazluye’ye yapılanı anlayacak mı, yoksa Kavurd’un söylediklerine inanacak mı? Leon kampın Alparslan tarafından alınması durumunda köleler ortasına askerlerini yerleştirmişti, o askerler artık Seferiye ile Rey yolunda. Köleler içerisinde askerlerin olduğunu bilmeyen Seferiye tehlikeyi kente taşıdığından habersizdir. Romalı askerler hangi tertiple akına geçecek, öncelikle Seferiye mi, yoksa Leon’un onlar üzerinden öteki planları mı var? Avar cinayet suçlamasıyla mahkemeye çıkartılmış ve şahitlerin beyanınca idamı istenmişti. Avar idam mı edilecek, yoksa yapılacak araştırmalarla suçsuzluğu ortaya mı çıkartılacak? Hiçbir şahidi ve kanıtı olmayan Avar’ın bu cinayetten aklanması sıkıntı olacak.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ KISIMDA NELER OLACAK?

Avar’ın yargılanması için mahkeme kurulmuştu, Alparslan dahil birçok isim mahkemede hazır beklemekteydi. Leon’un ayarladığı saldırgan üzerindeki neftleri patlatarak ortalığı cehenneme çevirmişti. Bu ataktan kimler kurtuldu? Alparslan hücumun arkasındakilerin kim olduğunu çözebilecek mi? Alparslan, Avar’ın aklanabilmesi için bu taarruzun aydınlığa çıkartılması gerektiğini biliyor. Seferiye ise öfkeli halkı sakinleştirmeye ve ağzından çıkacakların toplumu yatıştıracağına inandığı Piskopos’un can güvenliğini sağlamaya çalışacak. Hristiyan halk piskoposun hayatından ötürü telaşlı, onu Selçuklu’nun öldürmeye çalıştığını düşünüyor. Halbuki ki Seferiye onu hayatı değerine koruyacak. Kavurd ve Merdan, Alparslan’a karşı yürüttükleri bilinmeyen faaliyetlerini sürdürüp en beklenmedik anda tahtı almanın derdindeler. Onlar için artık yol ayrımı çok daha yakın. Leon ise planının son adımını gerçekleştirecek ve Avar’ı mankurtlaştırmaya başlayacak. Böylelikle Avar’ı vakti geldiğinde Alparslan’ın üzerine salacak. Alparslan’ın yakınına bu türlü bir tehlikeyi sunan Leon, daha sonra büyük duvar projesini de bitirecek ve Selçuklu’ya karşı alabileceği bütün tedbirleri almış olacak.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCU KADROSU

Ana karakterler

  • Melik Muhammed Alparslan Beyefendi (Barış Arduç): Davet Bey’in oğlu, Tuğrul Bey’in yeğenidir.
  • Akça Hatun (Fahriye Evcen): Alparslan’ın nişanlısı ve Hasan’ın kızıdır. (1. sezon)
  • Seferiye Hatun (Kayra Zabcı): Alparslan’ın eşi ve Arslan Yusuf’un kızıdır. (2. sezon)
  • Hasan Beyefendi (Nizamülmülk) (Mehmet Özgür): Davet Bey’in, Alp Arslan’ın atabeyidir ve Akça Hatun’un (Aybike) babasıdır.
  • I. Tuğrul (Barış Bağcı): Davet Bey’in kardeşi, Alparslan’ın amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun birinci hükümdarıdır.
  • Emir Bozan (Yurdaer Okur): Karmatilerin başkanıdır. (1. sezon)
  • Romen Diyojen (Sarp Levendoğlu): Bizans İmparatorluğu’nun bir yüzbaşısıdır. (1. sezon)
  • Evdokya (Gizem Karaca): Ani Tekfuru Katakalon Kekavmenos’un yeğenidir. (1. sezon)
  • Çağrı Beyefendi (Erdinç Gülener): Tuğrul Bey’in ağabeyi; Alparslan’ın ve Süleyman’ın babası; Melikşah’ın dedesidir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.