Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 56. kısım canlı izle! Alparslan son kısımda neler oldu? TRT 15 Mayıs canlı izle!

TRT 1’nin sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu bugün 56. kısmı ile ekranlara gelecek. Diziyi canlı izlemek isteyenler, Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 56. kısım canlı izle! Alparslan: Büyük Selçuklu son kısımda neler oldu? araştırması yapıyor. Pekala, Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izleme linki var mı? 15 Mayıs TRT 1 canlı izle!

16.05.2023
185
Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 56. kısım canlı izle! Alparslan son kısımda neler oldu? TRT 15 Mayıs canlı izle!

Alparslan: Büyük Selçuklu, Akli Sinema üretimi imzalı, direktörlüğünü Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı, birinci kısmı 8 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan tarihî ve kurgu cinsindeki Türk televizyon dizisidir. Alparslan: Büyük Selçuklu canlı izle! 15 Mayıs TRT 1 Alparslan: Büyük Selçuklu 56. kısım canlı izle! Alparslan: Büyük Selçuklu son kısımda neler oldu? TRT 1 canlı izle!

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU CANLI YAYIN NEREDEN İZLENİR?

Diziyi TRT 1 ekranlarından yahut TRT1’in resmi web sitesi üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU SON KISIMDA NELER OLDU?

Avar’ın yargılanması için mahkeme kurulmuştu, Alparslan dahil birçok isim mahkemede hazır beklemekteydi. Leon’un ayarladığı saldırgan üzerindeki neftleri patlatarak ortalığı cehenneme çevirmişti. Bu taarruzdan kimler kurtuldu? Alparslan hücumun arkasındakilerin kim olduğunu çözebilecek mi? Alparslan, Avar’ın aklanabilmesi için bu hücumun aydınlığa çıkartılması gerektiğini biliyor. Seferiye ise öfkeli halkı sakinleştirmeye ve ağzından çıkacakların toplumu yatıştıracağına inandığı Piskopos’un can güvenliğini sağlamaya çalışacak. Hristiyan halk piskoposun hayatından ötürü kaygılı, onu Selçuklu’nun öldürmeye çalıştığını düşünüyor. Meğer ki Seferiye onu hayatı kıymetine koruyacak. Kavurd ve Merdan, Alparslan’a karşı yürüttükleri bilinmeyen faaliyetlerini sürdürüp en beklenmedik anda tahtı almanın derdindeler. Onlar için artık yol ayrımı çok daha yakın. Leon ise planının son adımını gerçekleştirecek ve Avar’ı mankurtlaştırmaya başlayacak. Böylelikle Avar’ı vakti geldiğinde Alparslan’ın üzerine salacak. Alparslan’ın yakınına bu türlü bir tehlikeyi sunan Leon, daha sonra büyük duvar projesini de bitirecek ve Selçuklu’ya karşı alabileceği bütün tedbirleri almış olacak.

Alparslan: Büyük Selçuklu

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ KISIMDA NELER OLACAK?

Leon’un kendilerini engellemek için diktiği büyük duvarı patlatarak Ani yolundaki en büyük mahzuru aşan Alparslan’ı durduracak bir güç kalmamıştır. Bütün gücüyle Ani seferine hazırlanan Alparslan’ın Merdan’ın ihanetinden haberdar olması işleri zorlaştırır ve Alparslan, Merdan’ın kararını verir. Alparslan, Merdan’ı öldürecek mi, yoksa onu sürgün edip artık ayağına dolanmasına müsaade vermeyecek mi? Kavurd kardeşi ve oğlu ortasındaki bu uğraşta nasıl saf tutacak? Siyasetine devam edip kardeşinden yana mı olacak, yoksa oğlunu koruyacak mı? Gürcistan krallığı tahtına Bagrat’tan sonra Liparitler oturmak istemektedir, lakin Alparslan Bagrat’ın kardeşi Dimitri’nin tahtına oturtarak Gürcistan’ı Ani seferi öncesinde denetimi altına almak ister. Alparslan bu emelini gerçekleştirebilecek mi, Gürcistan’ın yeni hükümdarı kim olacak? Büyük duvarın yıkılmasıyla şok yaşayan Leon, Ani’nin müdafaasıyla ilgili öbür planlar kurmaktadır. Bunlardan en kıymetlisi Avar üzerine kurduğu plandır. Avar’ı mankurtlaştıran Leon, onu Alparslan’ın üstüne salacak ve Avar’ın Alparslan’ı öldürmesini bekleyecektir. Avar, Alparslan’ı öldürecek mi, yoksa kendine gelip Leon’un oyununu bozacak mı? Seferiye ise galeyana gelen Hristiyan halkı sakinleştirmek için Piskopos’un kendine gelmesini beklemekte, onu her ne değerine olursa olsun muhafaza sıkıntısındadır. Onun konuşması halkı sakinleştirecektir. Seferiye iç huzuru sağlayabilecek mi, yoksa yeni bir oyunla karşı karşıya mı kalacak?

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCU KADROSU

Ana karakterler

  • Melik Muhammed Alparslan Beyefendi (Barış Arduç): Davet Bey’in oğlu, Tuğrul Bey’in yeğenidir.
  • Akça Hatun (Fahriye Evcen): Alparslan’ın nişanlısı ve Hasan’ın kızıdır. (1. sezon)
  • Seferiye Hatun (Kayra Zabcı): Alparslan’ın eşi ve Arslan Yusuf’un kızıdır. (2. sezon)
  • Hasan Beyefendi (Nizamülmülk) (Mehmet Özgür): Davet Bey’in, Alp Arslan’ın atabeyidir ve Akça Hatun’un (Aybike) babasıdır.
  • I. Tuğrul (Barış Bağcı): Davet Bey’in kardeşi, Alparslan’ın amcasıdır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun birinci hükümdarıdır.
  • Emir Bozan (Yurdaer Okur): Karmatilerin önderidir. (1. sezon)
  • Romen Diyojen (Sarp Levendoğlu): Bizans İmparatorluğu’nun bir yüzbaşısıdır. (1. sezon)
  • Evdokya (Gizem Karaca): Ani Tekfuru Katakalon Kekavmenos’un yeğenidir. (1. sezon)
  • Çağrı Beyefendi (Erdinç Gülener): Tuğrul Bey’in ağabeyi; Alparslan’ın ve Süleyman’ın babası; Melikşah’ın dedesidir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.