Beef Konusu Nedir, Oyuncuları Kimlerdir? Netflix’in Emmy Adayı Yeni Dizisi Beef!

Dijital medya platformu Netflix, iddialı yapımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak ‘Beef’ dizisi de seyirciyle buluştu. Beef, izleyenlerin yanısıra eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. İki kişinin bir trafik kazası sonrasında …

16.04.2023
687
Beef Konusu Nedir, Oyuncuları Kimlerdir? Netflix’in Emmy Adayı Yeni Dizisi Beef!

Dijital medya platformu Netflix, iddialı yapımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak ‘Beef’ dizisi de seyirciyle buluştu. Beef, izleyenlerin yanısıra eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. İki kişinin bir trafik kazası sonrasında yaşadıklarını konu edinen Beef, kara-komedi türlerinde karşımıza çıkıyor. 6 Nisan 2023’te yayınlanan dizi, hem senaryosuyla hem de oyuncularıyla gündemden uzun süre düşmeyecek gibi görünüyor. Peki kısa sürede bu kadar sevilen Beef dizisi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Gelin detaylara birlikte bakalım…

Beef Konusu Nedir?

‘İntikam çiğ yenen bir yemektir.’ sloganıyla seyirciyle buluşan Beef, iki yabancının trafikte kavga ettikten sonra birbirlerine olan düşmanlıklarının git gide artmasını konu alıyor. 

Başarısız bir müteahhit olan Danny Cho ile hayal gibi bir hayatı olan Amy Lau’nun trafikte kavga etmeye başlar. Daha sonra ikilinin arasındaki gerilimin dozu git gide artar. Bu gerilim zamanla düşmanlığa dönüşür ve ikilinin hayatını da şekillendirmeye başlar. 

Kara mizah listelerinde şimdiden ilk sıralarda yer edinen Beef, ikilinin atışmalarını sert bir dille anlatır. İkilinin içinde bulunduğu durum zamanla sadece kendilerini değil aynı zamanda sevdiklerini de ele geçirmeye başlar.

Beef Oyuncuları Kimlerdir?

Beef sadece konusuyla değil aynı zamanda usta oyunculuklarıyla da eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Beef oyuncuları ise şu şekilde:

  • Steven Yeun (Danny)

  • Joseph Lee (George)

  • Ali Wong (Amy)

  • Young Mazino (Paul)

  • Patti Yasutake (Fumi)

  • David Choe (Isaac)

  • Maria Bello

  • Ashley Park

  • Rek Lee

Beef’in senaristliğini Lee Sung Jin, yapımcılığını ise Matthew Medlin üstleniyor.

6 Nisan 2023 tarihinde seyirciyle buluşan Beef, toplamda 10 bölümden oluşuyor. Her bölüm ise 30’ar dakikadan oluşuyor. Dram ve komedinin bir arada olduğu dizide, olay örgüsü tempolu bir şekilde ele alınıyor. 

Yayınlandığı ilk günden ilgileri üzerine çeken Beef, şimdiden birçok ülkenin en çok izlenenleri arasında yer edindi.

IMDB puanı 8.4 olan Beef, Emmy ödülleri için aday gösterildi bile!

2023 yılının sen sevilen dizilerinden olması beklenen Beef, birçok eleştirmenden de tam not almayı başardı. Beef’in 75. Emmy ödüllerinde de elinin baş dönmeyeceği tahmin ediliyor. 

Siz bu diziyi izlediniz mi? Yorumlarda buluşalım!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.