Bir döneme damga vurmuştu! Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın efsane filmi dizi oluyor

03.08.2023
164
Bir döneme damga vurmuştu! Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın efsane filmi dizi oluyor

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yerini alan, başrolünde Kadir İnanır ile Türkan Şoray’ın yer aldığı 1976 yapımı ‘Bodrum Hakimi’ filmidizi oluyor. Cumhuriyet tarihinin ilk kadın hakimlerinden ‘Mefaret Tüzün’ün dramatik yaşam öyküsünü anlatan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Sefa Önal’ın kaleme aldığı filmin günümüz uyarlamasında rol alacak ilk isim de belli oldu.

Yeni sezonda dizi olarak izleyici karşısına çıkacak olan adalet ve sınıf ayrımını etkili bir dille anlatan dönemim popüler filmi ‘Bodrum Hakimi’ için hazırlıklar başladı.

Bir döneme damga vurmuştu! Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın efsane filmi dizi oluyor

‘BODRUM HAKİMİ’ DİZİ OLUYOR

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Bodrum Hakimi” dizisini usta yapımcı Ali Gündoğdu ile ünlü aktör Kerem Alışık ortak çekecek. Son olarak Show TV’de yayınlanan ‘Sipahi’ adlı diziyle seyirci karşısına geçen Kerem Alışık, yapım ortağı olduğu dizide başrol oynayacak. Senaryosunu Hasan Tolga Pulat‘ın yaptığı, kanalı henüz belli olmayan dizide Kerem Alışık‘ın partnerini kimin olacağı henüz belli değil.

Bir döneme damga vurmuştu! Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın efsane filmi dizi oluyor

Zengin iş adamı Ömer Bereketoğlu  ile kasabaya atanan hakime Nevin’in hikayesini yeni sezonda televizyon ekranına taşıyacak projede, Ömer ve Nevin’in arasındaki duygusal yaklaşıma gizlenen bir sır girecek.

Derleme: turkiyegazetesi.com.tr – Erdoğan Kan

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.