Dava Sonuçlandı: Kanal D 14 Milyonluk Bay Yanlış Davasını Kaybetti!

Kanal D, 2020’de Can Yaman ve Özge Gürel’in başrolünü oynadığı ‘Bay Yanlış’ dizisi için Gold Film’e açtığı davayı kaybetti. Kaynak: https://www.birsenaltuntas.comRol aldığı ‘Erkenci Kuş’, ‘Bay Yanlış’ ve ‘Dolunay’ gibi başarılı diziler ile tanınan …

24.04.2023
1.156
Dava Sonuçlandı: Kanal D 14 Milyonluk Bay Yanlış Davasını Kaybetti!

Kanal D, 2020’de Can Yaman ve Özge Gürel’in başrolünü oynadığı ‘Bay Yanlış’ dizisi için Gold Film’e açtığı davayı kaybetti.

Kaynak: https://www.birsenaltuntas.com

Rol aldığı ‘Erkenci Kuş’, ‘Bay Yanlış’ ve ‘Dolunay’ gibi başarılı diziler ile tanınan Can Yaman adını sadece ülkemizde değil tüm dünyada duyurmayı başardı.

Öyle ki Türkiye’deki meslek hayatını bırakıp İtalya’ya yerleşen Can Yaman, İtalya’da yolda karşılaştığı hayranları tarafından büyük bir izdihama sebep oluyor.

İtalya’da sinema ve reklam filmlerinde oynamaya başlayan ünlü oyuncu Türkiye’den ayrılmadan önce en son Bay Yanlış dizisinde rol arkadaşı Özge Gürel’le başrol oynadı.

2020 yılında FOX ekranlarında yayınlanan olaylı dizi başlamadan hemen önce Kanal D tarafından mahkemelik olmuştu.

8 Haziran 2020’de İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran Kanal D, Gold Film Sinemacılık Anonim Şirketi’ne “Bay Yanlış” dizisi ile ilgili dava açmıştı.

Kanalın bağlı bulunduğu Demirören TV Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi, dilekçesinde dizinin senaristliğini Aslı ve Banu Zengin’in yapacağını başrollerinde Can Yaman’ın rol alacağı dizi için yapım şirketi Gold Film’le prensipte anlaştıkları yazıyordu.

Ancak sözleşme aşamasındayken yapım şirketinin bazı maddelerde düzeltmeler istedikten sonra Huzur Radyo TV A.Ş. unvanlı FOX’la anlaştığını, bu durumun kendilerini maddi anlamda zarara uğrattıklarını belirtmişti.

Bunun üzerine Kanal D, 2020 yaz sezonu için reklam anlaşmalarını Bay Yanlış dizisine göre yaptığını ve öncesinde başka dizi almadığını belirterek 13 bölüm dizi için toplam zararının 14 milyon 672 bin 368 TL olduğunu belirterek bu parayı yapım şirketinden talep etmişti.

Avukat Hakan Ayranpınar’ın temsil ettiği Gold Film ise ortada resmi bir sözleşme olmadığı için Kanal D’nin tazminat talebinin haksız olduğunu ifade etmişti.

Şimdi ise 3 yıl süren dava karara bağlandı ve mahkeme Kanal D’nin maddi ve manevi tazminat talebini “pasif husumet yokluğu sebebiyle” reddetti.

Yayın hayatı kısa süren dizilerden biri olan Bay Yanlış Ekim 2020’de 14. bölümüyle ekranlara veda etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.