‘Her Şey Her Yerde Aynı Anda’nın başrolü Michelle Yeoh’a Cannes’dan ödül

“Her Şey Her Yerde Aynı Anda”nın başrol oyuncusu Michelle Yeoh, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nın yanına Cannes Film Festivali ödülünü de ekledi.

12.04.2023
1.066
‘Her Şey Her Yerde Aynı Anda’nın başrolü Michelle Yeoh’a Cannes’dan ödül

Oscar ödüllü “Her Şey Her Yerde Aynı Anda” (Everything Everywhere All at Once) filminin başrol oyuncusu Michelle Yeoh, Cannes Film Festivali tarafından “Sinemada Kadın” ödülüne layık görüldü. Oyuncu, festival komitesinin açıkladığı ödülünü, 16 Mayıs’ta başlayacak festivalde alacak.

Ntv’nin aktardığına göre, Yeoh ödülden dolayı “çok duygulandığını” söyleyerek, “Zamanın değiştiğine ikna oldum. Son yıllarda toplumsal farkındalık net bir şekilde yükseliyor. Kadınların kameranın önünde ve arkasında roller oynamaya, dünyanın çeşitliliğini ve karmaşıklığını yansıtan hikâyeler anlatmaya devam etmesi hayati önem taşıyor” dedi.

‘SİNEMAYA YAPTIĞI KATKIYI TAKDİR ETMEK İSTEDİK’

Cannes’da bu ödülü veren Kering şirketinin CEO’su ve aynı zamanda Meksikalı oyuncu Salma Hayek’in eşi olan Fransız iş insanı François-Henri Pinault, Michelle Yeoh’u ekrandaki çalışmasıyla “her klişeyi” paramparça ettiğini söyledi. Pinault neden Yeoh’u seçtiklerini, “Cannes Film Festivali ile birlikte, onun sinemaya yaptığı önemli katkıyı ve gelecek nesillere ilham verme yeteneğini takdir etmek istedik” diyerek anlattı.

Cannes Film Festivali, 2015 yılından bu yana sinemaya katkıda bulunan kadınları onurlandırmak için “Sinemada Kadın” ödülünü veriyor. “Sinemada Kadın” ödülü, önceki yıllarda Jane Fonda, Geena Davis, Susan Sarandon, Isabelle Huppert, Patty Jenkins, Gong Li, Salma Hayek ve Viola Davis gibi isimlere verilmişti.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.