İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı. Toplumsal medyadan açıklama yapan Saymaz, “Bugün itibariyle Halk TV ile yollarımız ayrıldı. Yaklaşık 20 aydır omuz omuza çalıştığım Halk TV işçilerine ve sevgili izleyicilerimize çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.” sözlerini kullandı. Pekala, İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

10.04.2023
116
İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

Gazeteci İsmail Saymaz, yaklaşık 20 aydır çalıştığı Halk TV’den ayrılarak Sözcü kümesiyle ile anlaştı. Karar sonrası açıklama yapan Halk TV idaresi, Saymaz’ın kontratı bitmeden kanaldan ayrılmasını etik bulmadığını duyurdu. Pekala, İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

İSMAİL SAYMAZ HANGİ KANALA GEÇTİ?

Saymaz’ın yeni adresinin ise daha evvel misyon yaptığı Sözcü kümesi oldu. Saymaz’ın hem Sözcü TV’de program yapacağı hem de Sözcü gazetesinde yazacağı öğrenildi.

Halk TV idaresi ise Saymaz’ın etik davranmadığını belirterek, “Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz ağustos ayına kadar geçerli kontratımız olmasına karşın bir öteki kümeyle anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir. Kendisine mukavelemizi hatırlatıp ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik. Lakin Saymaz bu tekliflerimizi de kabul etmedi ve bir müddettir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için Halk TV’den ayrılmakta ısrar etti. Bu tavrı hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı söz etmek isteriz.” açıklamasında bulundu.

Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek toplumsal medyadan Saymaz’a güzel geldin bildirisi yolladı. Delek, “Sevgili arkadaşım, son periyodun en yeterli muhabir/gazetecisi İsmail Saymaz ortamıza beğenilen geldin. Seninle daha da güçlü olacağımız kesin. Sözcü TV’den gözünüzü alamayacaksınız…” sözlerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.