Kızılcık Şerbeti Davasında Meydan Okuyan Hareket: Yeni Bölüm Yoksa Kolaj Bölümü Var

Kızılcık Şerbeti için sular durulmuyor. Her gün yeni bir olay yaşadığımız Kızılcık Şerbeti dizisi için bu haftanın akıbeti belli oldu. Eğer olayları takip ediyorsanız biliyorsunuzdur, dizi RTÜK tarafından ağır bir ceza yedi. Bu durumun üstüne tüm …

23.04.2023
199
Kızılcık Şerbeti Davasında Meydan Okuyan Hareket: Yeni Bölüm Yoksa Kolaj Bölümü Var

Kızılcık Şerbeti için sular durulmuyor. Her gün yeni bir olay yaşadığımız Kızılcık Şerbeti dizisi için bu haftanın akıbeti belli oldu. Eğer olayları takip ediyorsanız biliyorsunuzdur, dizi RTÜK tarafından ağır bir ceza yedi. Bu durumun üstüne tüm oyuncular yapımı ve arkadaşlarını destekleyen mesajlar yayınladı. Hukuk savaşına bir bayram arası girdikten sonra kanal ve yapım haklarını savunmaya devam edecek. Gelin detayları inceleyelim…

Kaynak: https://www.birsenaltuntas.com/dizi/k…

Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisi ilk bölümünden itibaren tüm dikkatleri üstüne çekmişti. Fakat son dönemde kendimizi yalnızca onu konuşurken buluyoruz.

Gold Film imzası ile ekranlara taşınan dizinin yönetmen koltuğunda Hakan Kırvavaç oturuyor. Senaryosunu ise daha önce Adını Feriha Koydum, Yasak Elma, Güllerin Savaşı, Sol Yanım gibi dizileri kaleme alan Melis Civelek yazıyor.

Fakat dizinin senaryosu başına bela oldu bildiğiniz gibi. Başrollerinde Sıla Türkoğlu, Evrim Alasya, Doğukan Güngör ve Barış Kılıç’ın yer aldığı Kızılcık Şerbeti, 18. bölümden sonra RTÜK ile hukuki bir savaşın içine girdi.

RTÜK, Kızılcık Şerbeti’ne 5 hafta durdurma cezası verirken bir diğer yandan yapıma da para cezası kesmişti. Dizi geçtiğimiz iki hafta süresince, kadına şiddet sahnelerini gerekçe gösteren ceza dolayısıyla ekranlara gelmedi.

Geçtiğimiz hafta bölümün yayınlanmasına üç saat kala kanala gelen bilgi doğrultusunda dizi yayın akışından kaldırılmış, ve yerine islamofobi belgeseli yayınlanmıştı.

Bu durum karşısında tepkiler almış başını gitmiş, sosyal medya çalkalanmıştı hatırlarsanız.

Ardından ekranların fenomen yapımlarından Yargı dizisi ve dizi ekibindekiler, Kızılcık Şerbeti’ne destek olan bu paylaşımlarda bulundular.

Durdurma cezası için mahkemeye iki kez itiraz eden yapıma karar çıkmadı. Bayram arasının ardından Pazartesi günü itibariyle adli süreç takibi devam edecek.

Mahkemeden bu sefer de olumlu bir yanıt gelmezse ve itiraz reddedilirse, 5 haftalık durdurma kararı devam edilecek. SHOW TV, RTÜK tarafından yollanan belgeselleri yayınlamaya devam edecek.

Bu durumda Kızılcık Şerbeti yeni bölümleriyle 19 Mayıs’ta yayınlanmaya başlayacak.

Kanal ise Kızılcık Şerbeti’ni özleyen seyircileri için yeni bir aksiyon almaya hazırlanıyor. Son üç bölümü özel bir kolaj haline getirip Çarşamba günü ekranlara getirecek.

Fakat oluşturulan bu kolaj bölümüne, RTÜK’ün ceza gerekçesi olarak gösterdiği Nursema karakterinin evlendiği gece ve camdan itilmesi dahil edilmeyecek.

Sosyal medyada dizinin sadık izleyicileri destek mesajları paylaşmaya devam ediyor. Süreci hepimiz yakın takipteyiz. Bakalım neler olacak…

Siz neler düşünüyorsunuz?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.