Netflix de Mayıs Ayında Yayımlanacak Olan Yeni Dizi, Film ve Belgeseller

Baharın gelişiyle Netflix’te bu ay da harika dizi, film ve belgesellere doyacağız! 😍 Bakalım mayıs ayında hangi diziler yayımlanacak, hangi sevilen film ve belgeseller Netflix’te gösterime girecek? Kaynak: 1, 2 1. When the Weather Is Fine – 1 Mayıs …

02.05.2023
1.225
Netflix de Mayıs Ayında Yayımlanacak Olan Yeni Dizi, Film ve Belgeseller

Baharın gelişiyle Netflix’te bu ay da harika dizi, film ve belgesellere doyacağız! 😍

Bakalım mayıs ayında hangi diziler yayımlanacak, hangi sevilen film ve belgeseller Netflix’te gösterime girecek?

Kaynak: 1, 2

1. When the Weather Is Fine – 1 Mayıs

Dizi, Seul’deki yaşamdan bıktığı için küçük bir kasabaya taşınan bir kadın (Park Min-Young) ile bu kasabada bir kitap dükkânı işleten bir adamın (Seo Kang-Joon) arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.

2. Terzi – 2 Mayıs

Ünlü terzi Peyami, en iyi dostunun müstakbel eşi için gelinlik dikmektedir. Ama hiç görmediği bu kız beklenmedik şekilde hayatına girince, Peyami’nin sırlarına bir yenisi eklenir.

3. Sanctuary – 4 Mayıs

Çaresiz ama güçlü bir çocuk sumo güreşçisi olur. Ukala tavırlarıyla hayranlarını büyüler ve bu sporun tüm geleneklerini altüst eder.

4. Queen Charlotte: A Bridgerton Story – 4 Mayıs

Bridgerton dizisinin öncesini anlatan yapımda genç Kraliçe Charlotte ve Kral George’un evliliği, yüksek sosyeteye yön veren bir aşk öyküsüne dönüşüyor.

5. Hannah Gadsby: Something Special – 9 Mayıs

Emmy ödüllü komedyen, senarist ve oyuncu John Mulaney, yepyeni bir stand-up komedisi ile geri dönüyor.

6. Dance Brothers – 10 Mayıs

Dance Brothers, Netflix’in ilk Finlandiya yapımı dizisi olacak. Çekimleri Helsinki’de gerçekleştirilen yapım, her ikisi de geçimlerini profesyonel dansçılık yaparak sağlamaya çalışan iki kardeşin hayatını konu alacak.

7. Ultraman: 3. Sezon – 11 Mayıs

Dizinin heyecan verici final sezonunda Ultraman eleştirilerin hedefindeyken, Shinjiro miras olarak devraldığı güçlerin ağır bir bedeli olduğunu anlar.

8. Queer Eye: 7. Sezon – 12 Mayıs

Muhteşem Beşli, New Orleans’ta çekilen bu yeni sezonda ilham verici kahramanlar ve göz alıcı dönüşümlerle size yine sınırsız eğlence vadediyor.

9. Black Knight | 12 Mayıs

2071’de, hava kirliliğinin yıkıma yol açtığı distopik bir gelecekte insanlığın devamı, sıra dışı kuryelerden oluşan bir gruba bağlıdır.

10. The Mother – 12 Mayıs

The Mother, intikam peşinde bir annenin soluk soluğa verdiği mücadeleyi konu alan bir film. Başrolünde Jennifer Lopez var. Askerî eğitim almış bir suikastçı, hiç tanımadığı kızını intikam peşindeki acımasız suçlulardan korumak için, saklandığı yerden çıkar.

11. Mulligan – 12 Mayıs

Bu hicivsel komedide Dünya’nın çoğu uzaylılar tarafından yok edilmişken hayatta kalan bir avuç insan, Amerika’yı yeniden inşa edip daha kusursuz bir birliktelik kurmaya çalışır.

12. Anna Nicole Smith: You Don’t Know Me – 16 Mayıs

Bu belgesel, modellikle elde ettiği şöhretin zirvesinden trajik ölümüne kadar Anna Nicole Smith’in hayatını en yakınlarının gözünden anlatıyor.

13. Conor McGregor: Sınır Tanımayan Dövüşçü – 17 Mayıs

Conor McGregor, acımasız vuruşları ve küfürlü konuşmalarıyla UFC’nin en büyük yıldızı oldu. Bu heyecanlı belgesel dizisi onun hızlı kariyerini konu alıyor.

14. Yakitori: Soldiers of Misfortune – 18 Mayıs

Dünya, üstün bir uzaylı medeniyetinin sömürgesine dönüşmüştür. Akira’nın daha iyi bir gelecek için tek şansıysa gözden çıkarılabilir bir asker olarak Yakitori birimine katılmaktır.

15. XO, Kitty – 18 Mayıs

Genç çöpçatan Kitty Song Covey, aşka dair her şeyi bildiğini düşünmektedir. Ancak uzak mesafeli ilişki yaşadığı erkek arkadaşına kavuşmak için dünyanın öbür ucuna taşınmasıyla işler değişir. Kitty kısa süre içinde, söz konusu kendi aşk hayatı olduğunda ilişkilerin çok daha karmaşık olduğunu fark edecektir.

16. Selling Sunset: 6. Sezon – 19 Mayıs

Büyük değişimlere imza atan ve iki yeni ekip üyesinin beraberinde getirdiği dramayla başa çıkmaya çalışan tecrübeli emlakçılar, kariyerlerinin en riskli dönemine hazırlanıyor.

17. The Good Bad Mother – 20 Mayıs

Bir kazanın ardından hırslı bir savcının zekâsı bir çocuğunkiyle aynı düzeye geriler. O ve annesi, hayatlarında yeni bir sayfa açmak zorunda kalır.

18. Kurban/Şüpheli – 23 Mayıs

Tecavüze uğradığını söylediği için yalan ihbarda bulunmaktan yargılanan bir kadının davasını araştıran gazeteci, durumun kurbanların aleyhine çevrildiği benzer olaylara rastlar.

19. Wanda Sykes: I’m An Entertainer – 23 Mayıs

Komedi ikonu, bu stand-up gösterisinde Fransız eşiyle çocuk büyütmekten, umumi tuvaletlerin risklerinden ve başkaları dibe vurmuşken iyimser olmaktan neden bıktığından bahsediyor.

20. Anneler Günü – 24 Mayıs

Emekli özel ajan Nina, hiç tanımadığı oğlunun kaçırılması üzerine onu kurtarmak amacıyla harekete geçer ve önüne çıkan herkesi alt etmek için eski ölümcül becerilerine başvurur.

21. FUBAR – 25 Mayıs

Emekliliğin eşiğinde olan CIA Ajanı Luke Brunner, bu sırada bir aile sırrını keşfeder. Öğrendiklerinin ardından Luke, son bir görev için sahaya geri dönmek zorunda kalır.

22. Kan ve Altın – 26 Mayıs

2. Dünya Savaşı acı şekilde son bulurken firari bir Alman askeri ile genç bir kadın, gizli altınları arayan bir grup Nazi ile kanlı bir mücadelenin içine çekilir.

23. Mixed by Erry – 31 Mayıs

1980’lerde Napoli’de kendi çektiği karışık kasetleri kaçak yollarla satan yetenekli bir DJ ile iki kardeşi, kanun kaçağı olsalar da şaşırtıcı biçimde güçlü albüm yapımcıları olur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.