Sıla Türkoğlu, RTÜK’ün Kızılcık Şerbeti Cezası ve Yalı Çapkını Ekibinin Desteği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bölümlerinde yer alan şiddet sahneleri sebebiyle RTÜK’ten ceza alan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrolü Sıla Türkoğlu, aldıkları ceza ve rakip dizi Yalı Çapkını ekibinin kendilerine verdikleri destek hakkında açıklamalarda bulundu. Sıla Türkoğlu …

10.04.2023
89
Sıla Türkoğlu, RTÜK’ün Kızılcık Şerbeti Cezası ve Yalı Çapkını Ekibinin Desteği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bölümlerinde yer alan şiddet sahneleri sebebiyle RTÜK’ten ceza alan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrolü Sıla Türkoğlu, aldıkları ceza ve rakip dizi Yalı Çapkını ekibinin kendilerine verdikleri destek hakkında açıklamalarda bulundu.

Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Settar Tanrıöğen ve Ceren Yalazoğlu Karakoç gibi başarılı isimlerin bir araya geldiği Kızılcık Şerbeti dizisi son günlerde gündemden düşmüyor.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu lpBvJfBG

Farklı görüş ve kültüre sahip iki ailenin birbirine aşık olan çocuklarının hayatını konu alan dizide bu ailelerin sık sık çatıştığını izliyorduk.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu 2wJdks2c

Her hafta çıtayı biraz daha yukarı çıkartan, heyecan ve tansiyonun asla düşmediği dizi son günlerde adından sıkça bahsettiriyor.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu Wu9kjCr5

Sebebi ise bölümlerde yer alan şiddet sahneleri… Özellikle de 18. bölümde Nursema karakterinin istemediği biriyle evlendirilmesiyle başladı tepkiler.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu

İbrahim isimli kişiyle evlendirilen Nursema ‘gerdek gecesinde’ kendisini hazır hissetmediği için ilişkiye girmek istemedi. İbrahim ise önce onu ‘kusurlu’ olmakla suçladı sonrasında ise camdan aşağı attı!

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu 3VWHfHyk

Hemen ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, tepki çeken ve şikayet edilen dizi hakkında inceleme başlatıldığını duyurmuştu. RTÜK üyesi İlhan Taşçı ise cezayı açıklamıştı 👇

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu 6fP9dqWV

Kızılcık Şerbeti’yle aynı gün farklı kanalda yayınlanan Yalı Çapkını dizisinin başrol oyuncuları ve ekibi de Kızılcık Şerbeti’ne verilen cezaya tepki göstermişti.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu cS7bzNMn

Kızılcık Şerbeti’nin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu, birçok oyuncu arkadaşlarıyla birlikte bir mekandan çıkarken görüntülendi ve hem RTÜK cezas hem de Yalı Çapkını desteği hakkında açıklamalarda bulundu.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu OHnLwOua

Çekimlerin durdurulduğu iddiaları hakkında “Çekimlerimize devam ediyoruz, setimiz durmadı. Evet böyle bir karar verildi fakat dava süreci herhalde benim de bu konu hakkında konuşmam çok doğru olmaz diye düşünüyorum.” diyen Türkoğlu, tam gaz devam ettiklerini belirtti.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu iiPOLS1W

Muhabirin Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in destek paylaşımlarını hatırlatıp “Ezeli rekabet ebedi dostluk diyelim… Yalı Çapkını oyuncuları da destek verdi sizlere.” dedi.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu

Türkoğlu ise “Çok teşekkür ediyoruz. Sansür dediğimiz şey hiçbirimizin başına gelmemeli. Biz burada bi şey anlatmaya çalışıyorsak eğer bunu özgürce dile getirmeliyiz. Onların ya da başkasının da başına gelse aynı tepkiyi verirdik.” diyerek Yalı Çapkını desteğine teşekkür etti.

sila turkoglu rtukun kizilcik serbeti cezasi ve yali capkini ekibinin destegi hakkinda aciklamalarda bulundu 7uIbhvzZ
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.