Sinemada Yüz Yaşını Devirdi! Açılış Sahneleriyle Hepimizi Heyecanlandıran Warner Bros.’un En İyi Filmleri

Merhabalar. 4 Nisan 1923 tarihinde kurulan Warner Bros. geçtiğimiz gün 100. yaşını kutladı. Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi harika serileri bizimle buluşturduğu için kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Madem WB. yüzüncü yılını kutluyor …

16.04.2023
195
Sinemada Yüz Yaşını Devirdi! Açılış Sahneleriyle Hepimizi Heyecanlandıran Warner Bros.’un En İyi Filmleri

Merhabalar. 4 Nisan 1923 tarihinde kurulan Warner Bros. geçtiğimiz gün 100. yaşını kutladı. Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi harika serileri bizimle buluşturduğu için kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Madem WB. yüzüncü yılını kutluyor, onun en iyi filmlerinden bahsetmemek olmazdı değil mi? Bu içerikte Warner Bros. stüdyolarından çıkan harika filmleri sizler için listeledim.

Keyifli seyirler dilerim.

25. The Dark Knight (2008)

Joker olarak bilinen tehdit, Gotham halkını kasıp kavurup kaosa yol açtığında Batman, adaletsizlikle savaşma yeteneğinin en büyük psikolojik ve fiziksel testlerinden geçer.

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

24. The Matrix (1999)

Güzel bir yabancı, bilgisayar korsanı Neo’yu ürkütücü bir yeraltı dünyasına götürür ve Neo burada şok edici gerçeği keşfeder. Bildiği hayat, şeytani bir siber zekanın ayrıntılı aldatmacasıdır.

Yönetmenler: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

23. Inception (2010)

Rüya paylaşım teknolojisini kullanarak şirket sırlarını çalan bir hırsıza, bir CEO’nun zihnine bir fikir yerleştirmek gibi ters bir görev verilir ancak trajik geçmişi, projeyi ve ekibini her an bir felakete sürükleyebilir.

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page

22. The Departed (2006)

Film, gizli görevdeki bir polisin ve polisteki bir köstebeğin, Güney Boston’da İrlandalı bir çeteye sızarken birbirlerini teşhis etmeye çalışmasını konu alıyor.

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson

21. Se7en (1995)

Film, biri çaylak diğeri gazi olan iki dedektifin, yedi ölümcül günahı başkalarını öldürmek için amaç olarak kullanan bir seri katilin peşine düşmesini konu alıyor.

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Morgan Freeman, Brad Pitt, Kevin Spacey

20. Mad Max: Fury Road (2015)

Kıyamet sonrası çorak bir arazide geçen film bir kadının, bir grup kadın mahkum, psikotik bir adam ve Max adında bir serserinin yardımıyla anavatanını aramak için zalim bir yöneticiye isyan etmesini konu alıyor.

Yönetmen: George Miller

Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

19. The Fugitive (1993)

Karısını öldürmekle haksız yere suçlanan Dr. Richard Kimble, tecrübeli bir ABD şerifinin liderliğindeki ülke çapındaki bir insan avının hedefi olurken gerçek katili bulmalıdır.

Yönetmen: Andrew Davis

Oyuncular: Harrison Ford, Tommy Lee Jones, Sela Ward

18. The Hangover (2009)

Üç arkadaş, Las Vegas’taki bir bekarlığa veda partisinden önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamadan uyanır ve bekar olan da kayıptır. Arkadaşlar düğünden önce kayıp olanı bulmak için şehri dolaşırlar.

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha

17. The Green Mile (1999)

Film, çocuk cinayeti ve tecavüzle suçlanan, ancak gizemli bir yeteneğe sahip siyah bir adamın, gardiyanların ve mahkumların hayatlarını etkilemesini konu alıyor.

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

16. Constantine (2005)

Doğaüstü şeytan kovucu ve iblis bilimci John Constantine, bir kadın polis memurunun kız kardeşinin ölümünün bir intihar değil, daha fazlası olduğunu kanıtlamasına yardım eder.

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Djimon Hounsou

15. The Great Gatsby (2013)

Film, bir yazar ve Wall Street tüccarı olan Nick’in, kendisini milyoner komşusu Jay Gatsby’nin geçmişine ve yaşam tarzına doğru çekilirken bulmasını konu alıyor.

Yönetmen: Baz Luhrmann

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Joel Edgerton

14. We’re the Millers (2013)

Film, kıdemli bir esrar satıcısının Meksika’dan ABD’ye büyük bir ot sevkiyatı taşıma planının bir parçası olarak sahte bir aile yaratmasını ve ardından yaşananları konu alıyor.

Yönetmen: Rawson Marshall Thurber

Oyuncular: Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Emma Roberts

13. Troy (2004)

Homeros’un büyük destanından uyarlanan film, birleşik Yunan kuvvetlerinin Truva’ya yaptığı saldırıyı konu alıyor ve olaya karışan adamların kaderlerini anlatıyor.

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Oyuncular: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom

12. The Exorcist (1973)

Kocasından ayrılmış olan Chris, kızı Regan’ın doğumgünü için bir parti planlar. Chris, Regan’ın doğumgünü sırasında dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine kızının bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünür. Ancak 12 yaşındaki kız gizemli bir varlık tarafından ele geçirilmiştir.

Yönetmen: William Friedkin

Oyuncular: Ellen Burstyn, Max von Sydow, Linda Blair

11. Edge of Tomorrow (2014)

Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğine getirir. Dünyada hiçbir ordu onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir vermesi güçlerine yetişemez.

Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton

10. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

İsteksiz tavırlarıyla bilinen hobbit Bilbo Baggins, cesur bir cüce grubuyla onların dağdaki evlerini ve içindeki altını ejderha Smaug’dan geri almak için Yalnız Dağ’a doğru yola çıkar.

Yönetmen: Peter Jackson

Oyuncular: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage

9. The Conjuring (2013)

Film, paranormal araştırmacılar olan Ed ve Lorraine Warren’ın çiftlik evlerinde karanlık bir varlık tarafından saldırıya uğrayan bir aileye yardım etmek için çalışmalarını konu alıyor.

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston

8. 300 (2006)

Film, Sparta Kralı Leonidas’ın ve onun 300 kişilik kuvvetinin, MÖ 480 yılında Thermopylae’de Perslerle destansı savaşını konu alıyor.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham

7. Argo (2012)

Bir bilim kurgu filmi için yer arayan bir Hollywood yapımcısı kisvesi altında hareket eden bir CIA ajanı, 1979’da İran’daki ABD rehine krizi sırasında Tahran’da altı Amerikalıyı kurtarmak için tehlikeli bir operasyon başlatır.

Yönetmen: Ben Affleck

Oyuncular: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman

6. Man of Steel (2013)

Uzaylı bir çocuk, yok olmak üzere olan dünyasından tahliye edilir ve insanlar arasında yaşaması için Dünya’ya gönderilir. Ana gezegeninden kurtulan diğer kişiler Dünya’yı işgal ettiğinde huzuru tehdit edilir.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon

5. Twister (1996)

Boşanmanın eşiğindeki ileri düzey fırtına avcıları Bill ve Jo Harding, kendilerini son derece şiddetli kasırgaların hedef noktasında bulur. İkili, gelişmiş bir hava durumu uyarı sistemi oluşturmak için bir araya gelmelidir.

Yönetmen: Jan de Bont

Oyuncular: Helen Hunt, Bill Paxton, Cary Elwes

4. The Blind Side (2009)

Film, aşırı derecede iri bir genç olan Michael Oher’ın bir kolej futbol takımına girmesini ve kendi ve çevresindekilerin hayatını tümden değiştirmesini konu alıyor.

Yönetmen: John Lee Hancock

Oyuncular: Quinton Aaron, Sandra Bullock, Tim McGraw

3. Wedding Crashers (2005)

Havadaki romantizmden yararlanmak için düğünlere sızan kadın avcısı John Beckwith ve Jeremy Gray, John Claire Cleary ile tanışıp ona aşık olduğunda kendilerini birbirleriyle anlaşmazlığın içinde bulurlar.

Yönetmen: David Dobkin

Oyuncular: Owen Wilson, Vince Vaughn, Rachel McAdams

2. Charlie and the Chocolate Factory (2005)

Film, genç bir çocuğun dünyanın en sıra dışı şeker üreticisi tarafından yönetilen ve dünyanın en muhteşem çikolatalarının üretildiği yer olan bir çikolata fabrikasında bir gezi turu kazanmasını konu alıyor.

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly

1. A.I. Artificial Intelligence (2001)

Fütürist bir iklim değişikliği sonrası toplumda geçen film, benzersiz bir şekilde sevme yeteneği ile programlanmış çocuksu bir android olan David’in hikayesini konu alıyor.

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O’Connor

Siz Warner Bros. filmlerinden en çok hangilerini beğeniyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.