The Walking Dead bitti mi? The Walking Dead 12. sezon Netflix’te var mı?

Dünyanın en popüler ve en çok izlenen dizileri arasında yer alan The Walking Dead dizisinin 11. sezonu 22 Ağustos’ta ekranlara geldi ve 20 Kasım’da sona erdi. 11. sezonun ardından The Walking Dead bitti mi? The Walking Dead 12. sezon Netflix’te var mı? soruları dizi severler tarafından gündeme getirilmeye başlandı.

10.05.2023
1.357
The Walking Dead bitti mi? The Walking Dead 12. sezon Netflix’te var mı?

Dünyanın en çok izlenen dizileri arasında yer alan he Walking Dead dizisi 11. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıktı. Yürüyen Ölüler olarak Türkçe’ye çevrilen dizi adından da nalaşılacağı üzere zombilerin dünyayı istila etmesi ile bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. Dizinin ilk bölümleri 31 Ekim 2010 tarihinde AMC kanalında yayınlanmaya başlandı. Kısa sürede izleyiciler tarafından beğenilen dizi yıllar boyunca devam etti. Dizide 11. sezon bölümleri geride kaldı. The Walking Dead bitti mi? The Walking Dead 12. sezon Netflix’te var mı? soruları ise izleyiciler tarafından soruluyor.

The Walking Dead bitti mi?

ABD merkezli dijital yayın platformu Netflix üzerinden de yayınlanan The Walking Dead dizisi 11. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıktı. Dizi uzun yıllardır devam eden yayın hayatına 11. sezon finaliyle son verdi. The Walking Dead dizisi 20 Kasım’da yayınlanan son bölüm ile sona erdi.

The Walking Dead 12. sezon var mı?

Dizi severlerin büyük bir heyecanla takip ettiği The Walking Dead dizisi final yaparak ekranlara veda etti. Dizinin yayın macerası 31 Ekim 2010 yılında başlamıştı. Dünyanın en çok izlenen dizleri arasına adını yazdıran The Walking Dead 20 Kasım’da yayınlanan 11. sezon finali ile bitti.

The Walking Dead 12. sezon Netflix’te var mı?

11. sezonun birinci kısım bölümleri 8 bölümden oluştu. İlk sekiz parçalık bölümü 22 Ağustos 2021 yayınlandı. Dizinin ikinci sekiz parçalık bölümü ise 20 Şubat 2022’de yayınlandı. Netflix ekranlarında The Walking Dead’in yeni bölümleri olmayacak.

The Walking Dead çıkış tarihleri

The Walking Dead konusu

The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır. Roman, dünya çapında beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan esrarengiz bir bulaşıcı beyinsel hastalık sonucu, modern medeniyetin sonunu getiren bir zombi salgınını konu eder. Bu dünyada, zombiler, hikâyenin geçtiği bölgenin yerel argosunda “aylaklar” adıyla anılmaktadır. Sadece beyinleri yokedilerek etkisiz hale getirilebilen bu aylaklar, herhangi bir canlıyı yakalayıp parçalayarak yiyen “yaşayan ölüler” olarak betimlenmiştir. Aylaklar, ayrıca, sağlıklı insanları ısırarak veya tahrip ederek içlerindeki zombi virüsünü bulaştırma yoluyla kendileri gibi birer zombiye dönüştürebilmektedir. Seri, bu vahşi zombilerin ortaya çıkışını ve bu ani gelişme sonrasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir küçük grubun hikâyesini ele almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.