Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

19.07.2023
295
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

J. R. R. Tolkien tarafından yazılan Yüzüklerin Efendisi kitabından uyarlanarak çekilen Yüzüklerin Efendisi film serisinden sonra Yüzüklerin Efendisi dizisi Eylül 2022 itibariyle yayınlanmaya başlandı. İlk sezonu Amazon’da yayınlanan dizinin 2.sezonun ne zaman yayınlanacağı büyük merak konusu oldu. Dizinin hayranları arama motorlarında “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman?” sorusunun cevabını araştırıyorlar. İşte, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. Sezon hakkında merak edilen her şey…

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ilk sezonu itibari ile bugüne kadar yapılmış en pahalı televizyon dizilerden birisi oldu. Dizinin oyuncu seçimleri dünya çapında gerçekleşti. Dizinin çekimleri Şubat 2020 tarihinde Auckland, Yeni Zelanda’da, orijinal film serisinin çekildiği mekanlarda yapıldı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ GÜÇ YÜZÜKLERİ 2. SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

variety.com’da yer alan bilgilere göre: Güç Yüzükleri’nin çekimleri, oyuncuların grevi başlamadan birkaç hafta önce tamamlandı. Şu anda dizinin prodüksiyonu hakkında fazla bir bilgi yok. Hollywood senaristleri grev kararı alarak büyük stüdyoları protesto etmeye başlamıştı. Bu grevlerden Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi de etkilendi.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ GÜÇ YÜZÜKLERİ 2. SEZON KONUSU

Aydınlık’ta yer alan bilgilere göre:  Güç Yüzükleri 2. sezonun konusu hakkında çok fazla bilgi yok. Oyuncu kadrosunun ve ekibin söylediklerine ek olarak 1. sezon finalinde ve Tolkien’in eserlerinde olanlara dayanarak, belirli unsurlar hakkında spekülasyon yapabiliriz. İkinci sezon, genel olarak Sauron ve güç yüzükleri etrafında dönecek. Artık Halbrand’ın Sauron olduğu ortaya çıktığına göre, Orta Dünya’nın en dikkate değer kötü adamı kesinlikle yeni sezonun merkezinde olacak.

Sauron, Mordor’u operasyon üssü yapmak için geldi. Adar ve takipçilerinin zaten bu diyarda yaşadığı göz önüne alındığında, Sauron’un Adar ile çalışıp çalışmadığını veya onu çarpıp Adar’ın ork ordusunu çalıp çalmadığını görmek büyüleyici olacak. İkili, ilk sezonun 6. bölümünde kısa bir süre çatıştı, bu yüzden Güç Yüzükleri 2. Sezon’da ikilinin yeniden bir araya gelmelerini izlemek ilgi çekici bir bölüm sağlayacak.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ GÜÇ YÜZÜKLERİ 2. SEZON OYUNCULARI

  • Morfydd Clark – Galadriel
  • Markella Kavenagh – Nori Brandyfoot
  • Robert Aramayo – Elrond
  • Benjamin Walker – Gil-galad
  • Charles Edwards – Celebrimbor
  • Daniel Weyman – The Stranger
  • Owain Arthur – Durin IV
  • Charlie Vickers – Halbrand/Sauron
  • Sophia Nomvete – Disa
  • Cynthia Addai-Robinson – Míriel

Ciarán Hinds, Rory Kinnear ve Tanya Moodie, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri kadrosuna katılan son oyuncular oldu. Variety 20 Mart’ta Hinds (Belfast), Kinnear (Penny Dreadful) ve Moodie’nin (Işık İmparatorluğu) 2. Sezonda tekrarlanacağını bildirdi. Rolleri ise açıklanmadı.

Aralık ayında, Gabriel Akuwudike, Yasen ‘Zates’ Atour, Ben Daniels, Amelia Kenworthy, Nia Towle ve Nicholas Woodeson, Oliver Alvin-Wilson, Stuart Bowman, Gavi Singh Chera, William Chubb, Kevin ile birlikte kadroya eklendi. Eldon, Will Keen, Selina Lo ve Calam Lynch. Karakterleri de açıklanmadı.

2. Sezonda gelen yeni karakterlere gelince, pek bir bilgi yok ama Tolkien evreninden iyi bilinen bir karakterin ortaya çıkacağını biliyoruz. Gemi Yapımcısı Círdan. 1. Sezon prömiyeri yapılmadan önce, yardımcı dizi sorumlusu J. D. Payne, Time’a hayranların 2. Sezonda kendi Círdan versiyonlarıyla tanışmasından heyecan duyduğunu doğruladı. Kitapların hayranları, Círdan’ın yaşayan en yaşlı elf olduğunu hatırlayacaklar, hatta o kadar yaşlı ki o sakallı olduğu bilinen tek elf. Círdan, birinci ve üçüncü filmlerde kısaca yer aldı ve Michael Elsworth tarafından canlandırıldı. Prime Video, dizide karakteri kimin oynayacağını açıklamadı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: GÜÇ YÜZÜKLERİ 2. SEZON KAÇ BÖLÜM OLACAK?

Yüzüklerin Efendisi’nin 1. Sezonu: Güç Yüzükleri sekiz saatten fazla bölümden oluşuyordu. 2. Sezon bir şeyleri değiştirmiyor ve ayrıca sekiz bölüm sürecek.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: GÜÇ YÜZÜKLERİ 2. SEZON NEREDE ÇEKİLDİ?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. Sezon, aynı zamanda Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi filmlerinin pitoresk zemini olan Yeni Zelanda’da çekildi. Ancak The Rings of Power’ın 2. Sezonu işleri değiştiriyor.

2.Sezon, prodüksiyonu Birleşik Krallık’a taşıyor ve çekimler 3 Ekim 2022’de Londra’nın hemen dışında, Berkshire’daki Bray Stüdyolarında başladı. Yer değişikliği için gösterilen nedenler arasında daha ucuz maliyetler, Avrupa’daki daha çeşitli yerlere daha kolay erişim ve İngiltere’nin Tolkien’in yazıları üzerindeki etkisini ifade eden Tolkien malikanesi yer alıyor

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2.Sezon ne zaman? konusu ve oyuncu kadrosu

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ 1.SEZON KONUSU

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisi, J.R.R. Tolkien’in aynı adlı epik fantastik roman serisinden uyarlanan bir televizyon dizisidir. Dizi, Orta Dünya’da geçen olayları konu almaktadır. Hikaye, Yüzük Kardeşliği’nin maceralarını, Orta Dünya’nın tarihsel ve mitolojik geçmişini ve Yüzüklerin Efendisi evreninin derinliklerini keşfetmektedir.

“Güç Yüzükleri” dizisi, “Yüzüklerin Efendisi” roman serisinin bir yan hikayesini ele alacak ve Aragorn’un gençlik dönemini, Gondor’un hükümdarı olmadan önceki maceralarını anlatacaktır. Aynı zamanda Númenor’un yükselişi ve düşüşü, Orta Dünya’nın farklı bölgeleri ve kültürleri, Elf krallıkları, cüce madenlerinin zenginlikleri ve daha fazlası gibi geniş bir evrenin keşfedileceği yeni hikayeler ve karakterler sunacaktır.

Dizi, J.R.R. Tolkien’in eserlerinden ilham alarak, epik bir fantastik dünya inşa etmeyi hedeflemektedir. İzleyicilere, orijinal romanlarda yer almayan hikaye örgüleri, derin karakter gelişimi ve görsel olarak etkileyici sahneler sunmayı amaçlamaktadır. Dizi, Yüzüklerin Efendisi evrenine aşina olan hayranları memnun etmek ve yeni izleyicilere bu büyülü dünyayı tanıtmak için tasarlanmıştır.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: GÜÇ YÜZÜKLERİ NEREDEN İZLENİR?

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisini Amazon Prime Video platformu üzerinden izleyebilirsiniz.  Yüzüklerin Efendisi film serisini ise Netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

Kaynak: TVguide

Aydınlık.com.tr

Derleme: turkiyegazetesi.com.tr

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.