‘Zamanla herkes değişir… Sanki hep 20 yaşında kalacakmışım gibi laf söylüyorlar!’

Bir döneme damga vuran eski modelin sosyal medya paylaşımına yorum yağdı.

14.04.2023
151
‘Zamanla herkes değişir… Sanki hep 20 yaşında kalacakmışım gibi laf söylüyorlar!’

2000’li yılların başında podyumlarda ve televizyon ekranlarında fırtınalar estiren Yasemin Kozanoğlu, yıllar içindeki değişimini eleşetiren takipçilerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 0 1NySeEiI

Kozanoğlu, Instagram sayfasında paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

“Zamanla herkes değişir. Bazen bazı insanlar, benim sanki hep 20 yaşımda kalacakmışım gibi, laf söylüyorlar, konuşuyorlar. Çok komiğime gidiyor ve aptalca geliyor. Her yaşın güzelliği ayrı, hep deriz, ah keşke o yaşımda şuan ki aklım olsa ama olmuyor işte. Aslında olur da, onun için çok erdemli yetişmen lazım, biliyorsun sistem buna izin vermiyor Sebebini bilenler vardır. Doğa ana hepimizin sana çok ihtiyacı var, sana muhtacız. Sar bizi, sarmala bizi. İnsanlar tekrardan doğada yaşamak için sabırsızlanıyor ama sistem buna bile izin vermiyor… Sana döneceğiz…”

 

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 1 OIvyt36i

YILLAR ONLARI ÇOK DEĞİŞTİRDİ

Magazin dünyasının ünlü isimleri çocukluk yıllarına ait fotoğrafları zaman zaman sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Bazılarını tanımak mümkün olmasa da bazıları bir bakışı, bir gülüşü ile hemen kendisini ele veriyor. İşte şimdilerde milyonlarca insanın yakından takip ettiği ünlülerin zaman içindeki değişimleri!

BİR GECEDE HAYATI DEĞİŞTİ

2015 yılında katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye’nin en güzel kızı seçilen ve hayatı bir gecede değişen Ecem Çırpan, çocukluk fotoğrafını Instagram’da takipçileri ile paylaştı. 

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 2 88hO4DRW

1996 doğumlu Çırpan, fotoğrafın altına “Zaman yolculuğu 2003” notunu düştü.

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 3 say3UzFX

 100 BİN BEĞENİ

Meryem Uzerli’nin sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa beğeni yağdı.

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 4 4GMeRg3F

Ünlü oyuncunun 9 yaşında Almanya’da çekilmiş fotoğrafı takipçilerinin büyük ilgisini çekti. Paylaşıma kısa sürede 100 binin üzerinde beğeni geldi.

13 YAŞINDAYKEN KEŞFEDİLDİ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 5 H5vTOgjV

13 yaşındayken İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilen ve ‘Didem’ şarkısı ile hayatımıa giren Azeri kızı Günel’i hatırladınız mı? Onun son halini görenler tanımakta zorlanıyor! Günel şimdilerde 34 yaşında genç bir kadın. O küçük Azeri kızı 21 yılda öyle bir değişti ki, eski halini görenler aynı kişi olduğuna inanamıyor…

DEĞİŞİMİ ŞAŞIRTTI

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 6 BrdDUJtG

‘Alemin Kıralı’ dizisinde canlandırdığı Oben karakteri ile hafızalara kazınan Birsu Demir değişimi ile şaşırttı. Birsu, dizinin izleyici ile buluştuğu 2011’de 12 yaşındaydı… Şimdi 20’li yaşlarının başında bir genç kız olan Birsu Demir, fotoğrafını Instagram’da takipçileri ile paylaştı. Demir, fotoğrafın altına “Make up artist kankanız varsa, şanslısınızdır” notunu düştü.

GÜZELLİĞİ TESCİLLİ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 7 7l5FJlUY

Omuzlarına dökülen ıslak saçları… Genç kızları aratmayan pozu… Bu fotoğraf çekildiğinde henüz 2,5 yaşında ve yaşayacaklarından habersiz… Fotoğraftaki kişi, güzelliği dünya çapında tescilli olan Azra Akın!

‘SAÇIMDA 2,5 KİLO JÖLE VAR’

Sosyal medyada yayınladığı videolarla şöhret yolculuğuna başlayan Yasemin Sakallıoğlu 2020 yılında ‘Zengo’ filmi ile izleyici karşısına çıkmıştı… Kısa sürede hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinen oyuncu yıllar öncesine ait fotoğrafını takipçileri ile paylaştı.

Altına “Fotoğrafı yakınlaştırdığınızda aslında saçlarımın kahküllerim kadar kısa olduğunu, geri kalan tüm lüleli saçların postij olduğunu ve saçımda 2,5 kilo jöle olduğunu görebilirsiniz… Zaman her şeyin ilacı” notunu düşen Sakallıoğlu, ‘kime benziyorum’ diye sordu.

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 8 u2RLtEdw

Instagram’da 6 milyon takipçisi olan ve sahne aldığı tüm mekanları dolduran Yasemin Sakallıoğlu’nun fotoğrafına yorum yağdı.

Yasemin Sakallıoğlu’ndan photoshop tepkisi: 35 kişiye birden benzemişim, ben böyle miyim?

ŞIMARIKLIK DA VARDI…

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 9 OerE4Ebk

Boyundan bağlı siyah elbisesi, kusursuz fiziği, omuzlarına dökülen saçları ile objektife poz veren bu genç kız ‘Kanıt’ dizisi ile tanınan çıkan Sera Tokdemir…
Tokdemir, 18 yıl önce çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp altına bu notu düştü:

“Yaş 21..Mersin’in en güzel kızı derlerdi bana… Neydi sahi en güzel olmak? Kaşı gözü en güzel olmak mı? Aklı mı? Fikri mi? Eğitimi mi? Ailesi mi? Hepsi mi? Bi fikrim yoktu… Hoşuma giderdi… Bu cümlenin bana verdiği özgüvene dayanarak canımın istediği gibi davranırdım…Şımarıklık da vardı tabi…Zaman geçtikçe anladım ki, iyi insan olmak en güzel olmak…Vicdanlı olmak en güzel olmak… Yalansız, dürüst olmak en güzel olmak… Samimi olmak en güzel olmak… Mutlu olmak en güzel olmak… Alçak gönüllü olmak en güzel olmak…Nazik olmak en güzel olmak…Sevgi dolu, saygılı olmak en güzel olmak…Yıllarca varlıklı bir ailenin prensesiyken, sıfırdan kendi emeğinle kendi alın terini damlatarak sahip olduklarınmış en güzel olmak… Kendin olmakmış en güzel olmak… Kendin olmak kolaymış gibi dursa da, kendin olabilmek zormuş… Senin doğrun herkese yanlış da olsa, kendi doğrunun arkasında durabilmekmiş kendin olabilmek…Ve en büyük şatafat sıradanlıkmış…Sıradan olmak da zaten en sıradışı meziyetmiş…Yaş 39…Şimdi yine canımın istediği gibi davranıyorum… Bu defa kendim olabilmenin bana verdiği öz güvene dayanarak…”

YAŞ 12

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 10 6AIM2RSD

Şimdilerde müzik dünyasında fırtınalar estiren şarkıcı Ceylan Ertem, çocukluk fotoğrafını ” Merhaba 12 yaşımdan ” notu ile paylaştı…

DÜNDEN BUGÜNE

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 11 Z2AE6ifz

Sarı elbisesi, toplu saçları elinde mikrofon şarkı söyleyen bu genç kadın güzelliği ile yıllara meydan okuyan oyuncu Nebahat Çehre! Çehre gençlik yıllarına ait fotoğrafı “Dünden bugüne..” notu ile Instagram’da paylaştı…

26 YILDIR SENSİZ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 12 pedrd6CH

Babasının omuzunda gülümseyerek objektife poz veren bu küçük kız 1993 Türkiye ve Avrupa güzeli Arzum Onan… Arzum Onan, babasının ölüm yıl dönümünde paylaştığı bu fotoğrafın altına “26 yıldır sensiz…” notunu düştü.

2014 GÜZELİ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 13 NpXyWm2G

2014 yılının Türkiye güzeli seçilen Amine Gülşe, Instagram paylaşımıyla olay oldu. Başarılı futbolcu Mesut Özil ile mutlu bir evilik sürdüren Gülşe, çocukluk yıllarında çekilen bir pozunu Instagram sayfasında paylaştı. Gülşe’nin bu paylaşımı kısa sürede 150 bine yakın beğeni aldı.

42 YIL ÖNCE

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 14

At kuyruğu yapılmış saçları, balıkçı yaka kazağı… Henüz 20’li yaşlarında bile değil! Bu genç kız bir dönem sahnelerde fırtınalar estiren Burçin Orhon… Burçin Orhon, 42 yıl önceye ait bu fotoğrafı Instagram sayfasında paylaştı…
“Sanırım 78 filan. Feneryolu Spot fotoğrafçılık vardı. Beni açık renk gözlü yapıvermişti. O zamanın teknolojisi… Nasıl mutlu olmuştum. Tüm ailesi mavi gözlü olup, kahverengi gözlere sahip olmak pek sıkıcıydı bana göre. Hala da severim açık renk göz. Günaydın mavi gözlü Burçin’den…”

NE GÜZEL GÜNLERDİ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 15

Forması giymiş,halı sahada rakiplerine meydan okuyan bu genç kadın Pakize Suda! SAğlığıyla ilgili zor günler geçiren Pakize Suda bu fotoğrafı “Sanatçılar ile gazeteciler maç yapmıştık…Ne güzel günlermiş” mesajı ile yayınlamıştı…

YAKLAŞIK 40 YIL

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 16 5NMkbS3B

Pembe eşofmanları ile dalga dalga saçlarını tutarak objektife poz veren bu kız Türk müziğinin güçlü isimlerinden Deniz Seki! Seki yıllar öncesine ait fotoğrafını “Yaklaşık 40 yıl öncesi” notuyla Instagram sayfasında paylaştı.

YAŞIM 15 İDİ…

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 17 1XQAb2XT

Zara, yıllar önce çekilen fotoğrafı “Burada yaşım 15 idi.. Muhtemelen bu resim ilk Türkiye 1.si olduğum zamandı. (Kıyafetten hatırlıyorum) Mini eteklerin tozunu attırırdım. Pek havalıydım, dünya etrafımda dönüyordu… Yaz, kış donsam da yansam da ne giymek istiyorsam onu giyerdim. Saçlarımda 1 kilo jöle vardı. Üzerine de saç spreyi, hem bozulmasın hem de parlak dursun diye… Unutmuyorum, gece yatarken bile saçlarıma sürdüğüm parfümüm vardı. Kafaya bak… Gençlik işte…” notuyla paylaştı…

ÇOCUKLUĞUMUN ÖZETİ

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 18 l8HTFk1K

Beste Kökdemir çocukluk fotoğraflarını “Hayatımın özeti : ‘Beste uslu dur’, ‘Beste yaramazlık yapma’, ‘Beste yerlerde sürünmeyi bırak’, ‘Beste insanların yemeğini yeme’, ‘Beste düzgün poz ver’, ‘Beste o kelimeyi kullanma’ , ‘Beste orası tehlikeli’,’Beste çatıya çıkma’, ‘Beste hayır’, ‘Beste bekle’… bazı şeyler doğuştan olduğu için sorumluluk almıyorum….” notuyla paylaştı…

7 YAŞINDAN SEVGİLER

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 19 WaOhStL9

Kısacık saçları, boncuk boncuk mavi gözleri ile objektife poz veren bu küçük kız Burcu Kara! Ünlü oyuncu fotoğrafını “Yedi yaşındaki Burcu’dan herkese sevgiler” notu ile Instagram’da paylaştı.

FOTOĞRAF 25 YIL ÖNCEDEN

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 20 BRAH1Npz

Gül Gölge 1997 yılına ait fotoğrafı “Güzel okulum , güzel sınıfım… Rahmetli dostum Ebru, arkadaşlarım…İyi ki varsınız canlar (en sağda saçını örmüş zat benim) notu ile Instagram’da paylaştı.

‘ÇOK SEVDİ, ÇOK SEVİLDİ…’

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 21 KPTAH99u

90’lı yıllarda podyumların aranılan isimlerinden olan Deniz Pulaş siyah beyaz fotoğrafını “Bir yerden hatırlıyorum bu kızı. İyi insan oldu. Küçüklerini korudu, büyüklere saygıda kusur etmedi. Güzel bir işi oldu.onlarca can arkadaş edindi. Çok sevdi, sevildi. Ummadığı kişilerden kazık da yedi. Direndi. Güzel müzikler dinledi, çok alkışladı. Alkışlandı. Dünyanın en güzel sesiydi, yağmur gibi Eşsiz bir kızı oldu. Hayvanları sevdi, ağaca sarıldı. Şuursuz iyimser dediler, bayıldı bu lakaba. Fasülye sırığı, cooliç dediler, çok güldü. Küçük kız, bundan sonrası daha zor olabilir ama unutma… Her şey çok güzel olacak…” notuyla paylaştı

 PHOTOSHOP’A GEREK YOKTU

Ünlü sanatçı Emel Sayın, gençlik fotoğrafını Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. Sarı saçları, deniz mavisi gözleri ile bir döneme danga vuran Sayın, fotoğrafının altına “Of of bir zamanlar photoshop’a hiç gerek yoktu” notunu düştü. 

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 22 pceLnSg4

76 yaşındaki Emel Sayın, hala yıllara meydan okuyor…

zamanla herkes degisir sanki hep 20 yasinda kalacakmisim gibi laf soyluyorlar 23 4eQNipJz

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.