Gibi dizisi Esra kimdir? Gibi Esra daha önce hangi dizilerde oynadı?

Exxen’in en sevilen dizilerinden biri olan Gibi her geçen gün izleyici kitlesini artırıyor. 4. sezon bölümleri yayınlanmaya başlanan Gibi dizisinde llkan, Yılmaz ve Ersoy ile birlikte görmeye alışkın olduğumuz Esra’nın performansı izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Gibi dizisi Esra kimdir? Gibi Esra daha önce hangi dizilerde oynadı? soruları ise Gibi dizisi izleyicileri tarafından arama motorlarına soruluyor.

10.05.2023
1.312
Gibi dizisi Esra kimdir? Gibi Esra daha önce hangi dizilerde oynadı?

Gibi dizisi Esra kimdir? Gibi Esra daha önce hangi dizilerde oynadı? Gibi dizisi her hafta yeni absürt bölümleriyle izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Acun Ilıcalı’nın hayata geçirdiği Exxen platformunda yayınlanan Gibi’nin ilk bölümleri 1 Ocak 2021 tarihinde izleyicilerle buluştu. Özellikle genç kitlenin büyük ilgi gösterdiği dizi kısa sürede platormun en sevilen yapımlarından biri olmayı başardı. Yılmaz, İlkkan ve Ersoy’un başlarından geçen, komik ve düşündürücü olayları konu edinen diziye Esra karakteri de dahil oldu. İzleyenlerin dikkatini çeken Esra’nın kim olduğu merak edilmeye başlandı.

Gibi dizisi Esra kimdir?

Gibi dizisinde Yılmaz, İlkkan ve Ersoy’un yakın arkadaşı olan Esra’yı gerçekte Ezgi Ay canlandırıyor. Ezgi Ay pek çok film ve dizide rol almıştır. Gelecek vadeden oyuncular arasında gösterilen Ezgi Ay, Gibi dizisinde Esra karakterini oynuyor. İşte Ezgi Ay’ın hayatı ve biyografisi…

Ezgi Ay kimdir?

Gibi dizisinde Esra karakteriyle hafızalara kazanınan Esra’nın kim olduğu merak edilir oldu. Esra karakterini canlandıran Ezgi Ay1 Ocak 1987 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir.

Ezgi Ay 2023 yılı itibari ile 36 yaşındadır. Oyunculuğa merakı küçük yaşlarda başlayan Ezgi Ay kariyerini de bu anlamda şekillendirmek için oyunculuk eğitimi almıştır.

Oyunculuğun yanında yazarlık, prdüksiyon ve yönetmelik de yapan Ezgi Ay, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimi almaktadır.

Üniversite yıllarında oyunculuğunu geliştiren Ezgi Ay Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda 4 sene görev aldı.

Oyunculuk alanında kendisini geliştirmeye istekli olan Ezgi Ay Film Sertifikası için film dersleri aldı.

Yönetmenlik de yapan Ezgi Ay kısa ve uzun senaryo yazma uğraşı devam etmektedir.

Gibi Esra daha önce hangi dizilerde oynadı?

2021 Yeşilçam

2021 Gibi : Esra

2019 Servis: Nebahat

2019 İmparatorlukta Zor Bir Gün : The Costume Assistant

2017 Ebe : Ebe Hanım

2015 Yola Çıkmak

Gibi dizisi hakkında

Exxen’de yayınlanan Gibi dizisinin senaristliğini Aziz Kedi ile Feyyaz Yiğit yapmaktadır. Komedi türünde olan dizinin 1. sezon bölümleri 1 Ocak 2021 tarihinde yayımlanmıştır ve 1. sezon 26 Mart 2021’de bitmiştir. Gibi dizisi 4. sezon bölümleriyle yayın hayatına devam ediyor. Dizinin başrollerinde Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Ahmet Kürşat Öçalan yer almaktadır.

Gibi konusu nedir?

Yılmaz (Feyyaz Yiğit) ve İlkkan (Kıvanç Kılınç), sürekli olarak birbiriyle kavga eden iki arkadaştır. Arkadaşlıklarının en önemli özelliği ise sıradan hayatlarını altüst edecek bir şeyler yapmayı her zaman becermeleridir. Küçücük olayları inanılmaz bir ustalıkla büyütür, işleri sorun çıkartan bir seviyeye getirirler.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.