Hem Yiyor Hem de İzletiyor: Brad Pitt Sinemalarında Neden Daima Yemek Yiyor?

Merhabalar. Brad Pitt’in sinemalarında hiç dikkat ettiniz mi? Oynadığı karakterler durmadan bir şeyler atıştırır. Bilhassa Ocean’s Eleven sinemasında bu seyircinin gözünden hiç kaçmayacak kadar fazladır. Bu içerikte Pitt’in sinemalarında neden daima bir …

10.04.2023
898
Hem Yiyor Hem de İzletiyor: Brad Pitt Sinemalarında Neden Daima Yemek Yiyor?

Merhabalar. Brad Pitt’in sinemalarında hiç dikkat ettiniz mi? Oynadığı karakterler durmadan bir şeyler atıştırır. Bilhassa Ocean’s Eleven sinemasında bu seyircinin gözünden hiç kaçmayacak kadar fazladır. Bu içerikte Pitt’in sinemalarında neden daima bir şeyler yediğini kaleme aldım.

İyi okumalar dilerim.

Brad Pitt’in sinemalarında dikkat ettiyseniz hangi karakteri oynarsa çok yemek yer. Hem de çok! Ne dersiniz onun karakterlerinin her vakit aç olmasıyla bizim onun sinemalarını sevmemiz ortasında bir irtibat var mıdır? Neden olmasın!

Hollywood’un en büyük isimlerinden biri olan Brad Pitt’in mesleği boyunca pek çok kıymetli özelliği ön plana çıkar. Fakat sinemalarında daima yemek yemesi o kadar da çok konuşulmaz.

90’ların başında sinemada görünmeye başlayan ve akabinde 2000’li yıllarda gişe rekorları kıran sinemalarda yer alan Brad Pitt, son on yılda The Tree of Life, Moneyball, Fury, Evvel Upon a Time in Hollywood ve Babylon sinemalarında rol aldı.

12 Years a Slave ve Selma üzere sinemaların yapımcılığını üstlenerek çok istikametli bir aktör olduğunu dünyaya gösterdi. Pitt, mesleğinin tüm basamaklarında sakin, serinkanlı ve kendine hakim bir kişiliğe sahip oldu.

Oscar adaylı bir aktör olması ve Oscar ödüllü bir üretimci olmasına karşın Brad Pitt’in karakterlerinin, izleyicileri yıllardır büyüleyen bir tarafı vardı: Sinemaları boyunca daima yemek yiyordu. Pitt’in hayranlarının gözünden kaçmayacak bir detaydı bu.

Aslında, yemek yemek her insanın hayatta kalmak için yapması gereken bir aktivite olsa da sinemalarda yemek yiyen insanları göstermek o kadar da yaygın değildir. Pitt’in sinemalarında daima bir şeyler atıştırmasının bu kadar dikkat çekmesinin nedeni de budur.

Yemek yemek herkesin yaptığı bir şey olduğu için Pitt’in ekrandaki yeme alışkanlığı izleyicilerin bilinçaltında onunla daha fazla bağ kurmasını sağladı. İnanılmaz değil mi?

Hemen çabucak hiç kimse Brad Pitt’e bakıp birebir olduklarını hissetmez, lakin o patates kızartmasını, bir hamburgeri ya da eline geçen her şeyi yemeye başladığında izleyiciler onunla daha fazla bağ kurabilir.

Yukarıda bahsettiğim şey epeyce stratejik görünse de Pitt’in canlandırdığı karakterlerin birçoklarının yemek yemesinin nedeni bu değil. Gerçek sebep, Pitt’in bir röportajında da bahsettiği üzere “fazla otlayıcı olması ve bir şeylerle meşgul olmayı sevmesi”.

Yine de Ocean’s Eleven sinemalarından hatırlayacağınız üzere Pitt’in yeme alışkanlığı karakterin üstüne tam oturmuştu.

Pitt’in bu davranışının istatistiksel sonuçları da bir oldukça çarpıcı. Öylesine tuhaf ki Brad Pitt, sinemaları içinde yemek yediği sahneler varsa o sinema, gelen tenkitler ve finansan açıdan daha başarılı oluyor. Bunun için 200 kaloriden fazla yemesi yeterli!

Bütün bunlar yalnızca bir tesadüf mü yoksa Pitt başarılı sinemalarında daha mı çok yemek yiyordu? Sanırım ikisi de birbirini etkiliyor. Siz bu mevzuda neler düşünüyorsunuz?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.