Siyaset gündemine uygun 5 dizi

Altılı masanın Türkiye gündemini aylardır meşgul eden cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına dün itibariyle nokta koyuldu. Karmaşalı geçen süreç bazı ünlü politik dizi senaryolarını akıllara getirdi…

10.05.2023
1.339
Siyaset gündemine uygun 5 dizi

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde olanları dizi kahramanlarının yaşadıklarıyla karşılaştırdı.

Ahmet Hakan’ın tavsiye ettiği 5 dizi:

SİYASET GÜNDEMİNE UYGUN 5 DİZİ ÖNERİSİ

– HOUSE OF CARDS: Son gülen Meral Akşener mi oldu? Pek emin değilim. Zevahiri kurtardı sadece. Bu açıdan dizideki Kevin Spacey rolünü Meral Akşener’e veremeyiz. Çünkü Kevin, dizide zevahiri kurtarmaz, hep galip gelirdi.

– BORGEN: Ayşenur Abla, Portakal, Ersan Şen, Aytun Çıray, Şirin falan… Hepsi var bu dizide. Ama Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener yok gibi. Ama yine de gündeme iyi gider bu dizi.

– MADAM SECRETARY: İşleri tıkırında birinin Washington’da idareye gelmesi ve türlü ayak oyunlarına maruz kalması… Seçilirlerse Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın durumu biraz böyle olabilir. Bu açıyla izleyin.

– GAME OF THRONES: Tarihi bir dizi bu, burada ne alaka diyebilirsiniz. Tarih tekerrürden ibarettir, bir. Bu dizide çok oyun var, iki. Kim kimdir meselesine ise hiç girmeyelim.

– VEEP: Başkan Yardımcılığı görevini kabul eden bir senatörün yaşadığı bin türlü politik ayak oyunları… Politik oyunların içinde sıkışıp kalmamak için verilen mücadele. Ekrem Bey, Mansur Bey. İzleyin lütfen.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.